Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje w latach 2012-2013 duży projekt

"Spełniona jesień życia" .

Do udziału zapraszamy chętnych do współpracy mieszkańcow Łańcuta i okolic, którzy ukończyli 60 rok życia.


W ramach projektu odbywają się następujące działania:

- wykłady i seminaria otwarte, sesje wyjazdowe,

warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowotnej, fotografii, informatyki,

psychologii, warsztaty wokalne, sceniczne i litrackie,

lektoraty językowe

nauka pływania, gimnastyka korekcyjna,

plenery, spotkania i warsztaty międzypokoleniowe

- kurs samoobrony ,

- atrakcyjne zajęcia z kultury fizycznej.

Harmonogram zajęć dostępny jest na stronie Łancuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku http://lutw.free.ngo.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osob Starszych na lata 2012/2013.


Koordynatorem projektu ze strony ŁUTW jest pani Elżbieta Nowicka.


Na tej stronie szukajcie informacji co się wydarzyło i co się będzie działo na naszym UTW.


czwartek, 7 lutego 2013

Podsumowanie pracy za okres październik- grudzień 2012 rok

I. Prace przygotowawczo - organizacyjne
1. Powołany został zespól organizujący poszczegolne zadania projektu, łącznie 16 osob.
2. W gronie tym ustalono kadrę wykladowcow, instruktorow i trenerow , których  zaangażowanie gwarantuje wykonanie zaplanowanych zadań.
3. Ruszyla promocja projektu na ŁUTW oraz w mieście, dzięki afiszom i artykułowi w Biuletynie Miejskim W rezultacie tej akcji do udzialu w rożnych formach aktywności zgłosili się członkowie ŁUTW zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i uzdolnieniami oraz mieszkańcy miasta.
II. Co się dzialo w Łancuckim UTW.
Odbywały się wyklady oraz liczne, często niespotykane do tej pory warsztaty i seminaria :
1. Warsztaty literackie - spotkania cotygodniowe; 16 godzin wykladów, 8 godzin seminarium , konkurs literacki, opracowanie tomiku antologii tworczości literackiej słuchaczy ŁUTW.
 Jury konkursu wybrało utwory sześciu zgłoszonych osób, w tym pięciu słuchaczy ŁUTW oraz jednego zaprzyjaźnionego z ŁUTW "niezależnego twórcy" do zamieszczenia w antologii.
2. Warsztaty sceniczne - spotkania odbywały  się w każdy czwartek. W ramach warsztatow odbył się cykl wykładow pobudzających wyobraźnię sceniczną i umiejętność tworzenia różnych form scenicznych - od akademii, poprzez formy kabaretowe  po spektakl teatralny.
3. W ramach sekcji " AKTYWNI, SPRAWNI, SZCZĘSLIWI" realizowano zajęcia związane z aktywnym trybem życia.
4. Warsztaty terapii wodnej łącznie z nauką pływania trwaly 12 tygodni .Po 24 godzinach zajęć 14 osob nabyło umiejętności sprawnego pływania.
5. Gimnastyka korekcyjna -dwa razy w tygodniu    usprawniano kręgosłupy i narządy ruchu, w sumie odbylo się 30  godzin ćwiczeń pod okiem trenera.
6. Warsztaty arteterapii- trwały pięć tygodni, po 2 godziny/tydzień. Szesnaście pań staralo się pod okiem psychologa polepszyć swoje samopoczucie poprzez sztukę ( muzykę, taniec, sztuki plastyczne, rozmowy, analizę psychologiczną i wypowiedzi).
7. Warsztaty WENDO - trwaly dwa dni, po 6 godzin dziennie. Uczestnicy - 15 osób - zapoznali się z elementami psychologii i fizycznych metod samoobrony.
8. Warsztaty zdrowego żywienia obejmowały 10 godzin wykładów i zajęć praktycznych. Zakończyły się opracowaniem broszury zawierającej przepisy , jadlospisy na każdą porę roku, oraz wskazowki dietetyczne.



Aby szanownego czytelnika nie zanudzić prezentowaniem naprawdę ciekawych ( wiem z autopsji) form działań - dalsza część sprawozdania znajdzie się w następnym poscie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz